Donald Trump uznany za winnego fałszowania dokumentacji handlowej. To pierwszy w historii prezydent USA uznany winnym przestępstwa. Jak wpłynie to na jego kampanię, a zwłaszcza na wynik listopadowych wyborów? Werdykt sądu tworzy bezprecedensową sytuację prawną, w której więcej jest niewiadomych niż pewników. Jak wyrok dla Trumpa, przewidziany na 11 lipca wpłynie na jego prawa wyborcze? Co cała sprawa mówi o stanie amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości i amerykańskiej demokracji?
Po izraelskim ataku na obóz w Rafah i pożarze, w którym zginęło 45 osób świat oburzony, ale władze Izraela zapowiadają kontynuację wojny. Czy ten konflikt jest w ogóle możliwy do rozwiązania? W programie rozmowa z laureatem tegorocznej Nagrody Pulitzera.
Czy Belgia to państwo, czy dwa oddzielne narody, które mają siebie serdecznie dość? Nadchodzą wybory, które podsuną odpowiedź na to pytanie.
Wybory również w Meksyku. Prawdopodobnie następnym prezydentem kraju będzie kobieta. Co to zmienia?
Co się dzieje, kiedy najpopularniejszy naukowiec Ameryki jest również jednym z najpopularniejszych podcasterów? W programie historia Andrew Hubermana
A także: kiedy te same słowa znaczą co innego?
Rozkład jazdy:
(02:04) Marcin Fatalski o uznaniu Trumpa za winnego
(27:31) Nathan Thrall o konflikcie izraelsko-palestyńskim
(57:40) Świat z boku - Grzegorz Dobiecki o różnym znaczeniu słów
(1:03:07) Podziękowania
(1:09:31) Adrian Bąk o Andrew Hubermanie
(1:31:12) Anna Słojewska o wyborach w Belgii
(1:54:48) Tomasz Surdel o wyborach w Meksyku
(2:19:01) Do usłyszenia